Kilpailukutsu   Kilpailuohjeet   Ilmoittautuminen   Lähtöluettelot   Tulokset   Väliajat

Piirrä oma reittisi KLL:n kisojen reittihärveliin

Lehdistömuotoiset tulokset


KLL:n Varsinais-Suomen Piirinmestaruuskilpailut Teijolla 7.5.2010

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

H10RR : 2,5 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Sebastian Fingerroos        Paimio           Fi      15.41             
  2.   Teemu Kerkola               Salo             Fi      16.52      +1.11  
  3.   Casper Fingerroos           Paimio           Fi      17.49      +2.07  
  4.   Klaus Haanpää               Paimio           Fi      18.53      +3.12  
  5.   Samuli Rousku               Masku            Fi      20.55      +5.13  
  6.   Severi Jaatinen             Muurla           Fi      21.06      +5.25  
  7.   Kalle Kinnala               Kaarina          Fi      22.50      +7.08  
  8.   Aapo Siivonen               Uusikaupun       Fi      24.55      +9.13  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

D10RR : 1,7 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Matilda Laurila             Somero           Fi      22.01             
  2.   Essi Valtonen               Nousiainen       Fi      22.24        +22  
  3.   Julia Huhtala               Pöytyä           Fi      24.04      +2.02  
  4.   Hilda Yliluikki             Somero           Fi      24.20      +2.18  
  5.   Renja Roos                  Halikko          Fi      24.41      +2.39  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

H11TR : 1,7 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Ville Kinnala               Kaarina          Fi      24.40             
  2.   Niklas Rontu                Salo             Fi      51.36     +26.56  
       Konsta Piironen             Lieto            Fi       Hyl.             

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

D11TR : 1,7 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Essi Rantanen               Mynämäki         Fi      12.37             
  2.   Janina Sinkkonen            Lieto            Fi      15.04      +2.27  
       Iris Eskola                 Uusikaupun       Fi       Hyl.             

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

H12 : 2,1 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Eero Lapila                 Lieto            Fi      15.31             
  2.   Akseli Ruohola              Lieto            Fi      15.50        +19  
  3.   Joni Kujansuu               Lieto            Fi      16.27        +55  
  4.   Arttu Laaksonen             Salo             Fi      17.42      +2.10  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

D12 : 2,1 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jonna Juva                  Muurla           Fi      16.31             
  2.   Nella Rontu                 Salo             Fi      17.56      +1.25  
  3.   Linda Huhtala               Pöytyä           Fi      20.02      +3.31  
  4.   Aino Reiman                 Salo             Fi      23.45      +7.14  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

H13 : 2,5 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Eero Siivonen               Uusikaupun       Fi      41.13             
  2.   Roope Ruusuvuori            Uusikaupun       Fi      52.44     +11.31  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

D13 : 2,3 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Anni Valtonen               Nousiainen       Fi      18.28             
  2.   Venla Kinnala               Kaarina          Fi      20.43      +2.14  
  3.   Camilla Fingerroos          Paimio           Fi      21.54      +3.26  
  4.   Sanni Romu                  Somero           Fi      25.10      +6.42  
  5.   Henna Yliluikki             Somero           Fi      26.23      +7.54  
       Selja Kaartinen             Perniö           Fi       Hyl.             

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

H14 : 3,4 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Mikko Lindberg              Somero           Fi      34.57             
  2.   Aaro Ruohola                Lieto            Fi      35.17        +20  
  3.   Simo Vaittinen              Somero           Fi      39.22      +4.25  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

D14 : 2,5 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Niina Reponen               Paimio           Fi      33.43             
  2.   Paula Sainio                Halikko          Fi      54.28     +20.44  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

H15 : 3,7 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jasper Martelius            Mynämäki         Fi      33.07             
  2.   Joni Juva                   Salo             Fi      43.33     +10.25  
  3.   Ville Nivola                Uusikaupun       Fi    1.08.29     +35.21  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

D15 : 3,4 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Emilia Rantanen             Mynämäki         Fi      28.20             
  2.   Lilia Emaldynova            Salo             Fi      32.28      +4.08  
  3.   Anni Reiman                 Salo             Fi      38.13      +9.52  
  4.   Annika Sinkkonen            Lieto            Fi      38.16      +9.55  
  5.   Mirella Jaakkola            Lieto            Fi      47.53     +19.32  
  6.   Reea Ruusuvuori             Uusikaupun       Fi      51.28     +23.07  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

H16 : 4,2 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Juho Nissi                  Halikko          Fi      32.08             
  2.   Jani Koskela                Halikko          Fi      36.12      +4.04  
  3.   Juho Dahl                   Lieto            Fi      46.33     +14.25  
  4.   Mikko Raula                 Uusikaupun       Fi      48.35     +16.27  

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

D16 : 3,7 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Essi Hakala                 Lieto            Fi      34.08             

H10RR D10RR H11TR D11TR H12 D12 H13 D13 H14 D14 H15 D15 H16 D16 D17

D17 : 4,2 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Sanni Kivelä                Halikko          Fi      44.55             
  2.   Essi Gustafsson             Perniö           Fi      56.32     +11.36